4 Żywioły, czyli dowiedz się, kim jesteś. Naprawdę. - Polish Success Centre
Paweł Jan Mróz już 4 września w Londynie!
August 7, 2015
Nie, no stary, kto przyjdzie na spotkanie networkingowe
August 13, 2015

Od zarania szukamy odpowiedzi na życiowe pytania i pragniemy poznać siebie w pełni. To nieodłączna część naszego rozwoju i wznoszenia świadomości na wyższy poziom. Eksplorując coraz to inne dziedziny wiedzy pragniemy uspokoić swe wnętrze dopominające się coraz to nowych odpowiedzi. Jak zatem znajdować te właściwe, praktyczne narzędzia? Jak ich używać, aby dały się zastosować w chwilach, gdy ich najbardziej potrzebujemy?

 

Każdy człowiek jest niepowtarzalny, ma specyficzne reakcje, emocje i działania, nie jest łatwo poznać dokładnie, co mu w „duszy gra”. Stosowanie uogólnień i porównań albo traktowanie wszystkich jedną miarą też nie zdaje egzaminu. Jak zatem pobudzić człowieka do odpowiedzialności za swój rozwój? Jak ma on podejść do osobistych poszukiwań i pracy nad sobą, aby uzyskiwał szybko zamierzone cele? Tu z podpowiedzią przychodzi wiedza o 4 Żywiołach.

 

Trzeba sobie też jasno powiedzieć, że przy całej swej niepowtarzalności i różnorodności jesteśmy jednocześnie bardzo przewidywalni i mamy wiele cech wspólnych. Warto poznać, jak one się rozkładają u każdego z nas i czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie, łączymy w jedno cztery boskie pierwiastki życia: Ogień, Ziemię, Powietrze i Wodę. Dlatego pierwszym krokiem do uzyskania głębszej wiedzy na drodze Twojego rozwoju jest wgląd w Twój osobisty rozkład 4 Żywiołów.

 

Dodatkowo, musimy pamiętać, że wszystko w przyrodzie ma dwa bieguny. Ta dychotomia potrzebna jest nam do wzrostu świadomości, gdyż tylko dzięki niej możemy się uczyć i wzrastać. Nie zaznalibyśmy stanu harmonii, gdybyśmy nie wiedzieli, czym jest jej brak, nie odczulibyśmy szczęścia, gdybyśmy nie poznali, czym jest cierpienie. Stąd tyle jest „lekcji” na naszej ścieżce życia, których musimy zaznawać, aby się rozwijać.

 


Najlepiej można zacząć dostrzegać wiedzę o żywiołach, gdy wkomponujemy je w praktyczne przykłady. Za chwilę odsłonię przed Tobą sposób spojrzenia na ludzkie zachowania, sposób podejścia do życia. Przejawiamy osobiste reakcje na wiele sposobów i tu, po przeczytaniu tych wstępnych opisów masz łatwy dostęp do refleksji i wyciągnięci wniosków na swój temat.

Oto krótkie charakterystyki 4 Żywiołów tak, jak ja o nich mówię i jak uczę:

OGIEŃ – są czasem ludzie palący, jak ogień, co na swej drodze zgliszcza tylko pozostawiają, są i tacy, co użyją swego ognia do ogrzania innych lub zatroszczą się o ich wewnętrzne ciepło.

ZIEMIA – spotkamy i takich, co jak skała (góra ziemi niewzruszona) nie potrafią przytulać, wykrzesać żadnego ognia i chłodem „zabijają” każdą żywą emocję. Jednak mogą też tak ochronić i zabezpieczyć, otoczyć pewnym ramieniem, że czujesz się wdzięczny za tę troskę i moc wartości i siłę stałości.

POWIETRZE – można spotkać też umysły, co ciętym językiem tylko krytykę i miliony słów, jak jad na Ciebie rzucają. Rany w ten sposób zadane goją się najtrudniej. Jednak są i tacy, którzy swym słowem i mądrością wywindują Cię na szczyty Twoich możliwości. Namalują słowami obrazy budzące nadzieję i chęć wyruszenia w najpiękniejszą podróż życia.

WODA – gdy huk emocji jest wielki (jak największy wodospad), to taka woda zniszczy wszystko i wszystkich, którzy znajdą się na jej drodze. Porywa ze sobą w zawrotnym pędzie bez pytania. A kiedy woda jest jak delikatny strumień w gorący dzień, który pluszcze pośród zieleni i swym chłodem głaszcze rozognione myśli, to poczucie wewnętrznego ukojenia staje się wspaniałą częścią życia. Można też użyć wody do przygotowania sobie strawy, ale gdy podgrzeje się ją zbyt mocno – łatwo może nas poparzyć.

Od zarania te 4 elementy towarzyszyły nam, towarzyszą i będą towarzyszyć w poznawaniu siebie i w rozwoju świadomości. Te podstawowe pierwiastki życia przejawiają się i w dzieciach i w dorosłych, i w każdym człowieku w inny sposób, w innej ilości procentowej. Wszyscy się z nich składamy i wszyscy z nich korzystamy. Bez tych elementów nasza osobowość nie byłaby tak bogata i niepowtarzalna.

Pozwalając sobie na odważny wgląd we własny zestaw Żywiołów, wyobraź sobie, co ważnego możesz się o sobie dowiedzieć? Jak wiedza o 4 Żywiołach może Ci się przydać w codziennym życiu, w pracy, w domu czy w bliskich związkach?

Znając swój typ i sposób podejścia do życia oraz rozumiejąc, jak funkcjonują inni (w tym np. Twój partner) masz szansę na głębsze więzi i lepsze życie. Przestajesz osądzać i masz w ryzach własne ego zyskując wewnętrzne spełnienie.
Tworząc 4 Żywioły korzystałam z wielu lat zgłębiania astrologii, która jako bardzo złożony system wiedzy ma ogromnie dużo do zaoferowania dopiero po latach jej praktykowania.
Teraz przekazuję tę Królewska Wiedzę w sposób nadający się od razu do zastosowania bez zawiłości czy trudnego słownictwa. Jej wartością jest zastosowanie.

Tak przygotowaną wiedzą pragnę się z Wami podzielić podczas seminarium 25 września i dać kilka praktycznych wskazówek, jak korzystać z niej w bardzo prosty sposób. Kliknij link http://www.polishsuccesscentre.com/4-zywioly/ aby dowiedzieć się więcej na temat seminarium, które poprowadzę.

Każde kolejne spotkanie ze mną czy warsztat będą mogły odsłaniać jeszcze głębszą wiedzę i tajniki ludzkiego funkcjonowania w ujęciu nie tylko samych 4 Żywiołów, ale także w ujęciu następujących po sobie procesów w Kole Życia (Mandali Życia).

Pamiętać musimy, że zawsze podczas pracy nad sobą to Ty decydujesz, ile z całej wiedzy zastosujesz w praktyce. Musimy sobie jasno powiedzieć, że nie osiągnie zamierzonych celów ten, co liczy, że sam udział w szkoleniu czy sesji indywidualnej zdziała cuda. Całą pracę wykonujesz zawsze sam – i to jest Twój największy sukces i Twoja wartość. To Twój atut. Zawdzięczasz sobie cały sukces, a nauczyciel jest dla Ciebie przewodnikiem, wsparciem i inspiracją.

 

4 Zywioly grafika (7)
Tak właśnie działam i tak inspiruję, budzę do świadomego wzięcia własnego życia w swoje ręce dając wiedzę gotową do zastosowania.
Bądź zatem odważny i zacznij rozszyfrowywać siebie, ponieważ gdy zdobędziesz wiedzę o mechanizmach, jakie w sobie nosisz, o reakcjach, o emocjach, które się w Tobie ujawniają – a potem uzdrowisz je i uwolnisz – to radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami stanie się łatwe. Będziesz mógł żyć szczęśliwiej i być w zgodzie ze sobą podejmując każde nowe działanie.

Jeszcze łatwiejsze zacznie być budowanie związków pełnych miłości. Im bardziej zdajesz sobie sprawę z tego, czy korzystasz z „jasnej” strony energii żywiołu, czy z jego „ciemnej” strony i poznasz własny archetyp, tym łatwiej przyjdzie Ci dokonać każdej potrzebnej zmiany.

Abyś mógł się otworzyć na skarby, jakie w sobie nosisz od narodzin, musisz zrobić świadomy krok i podjąć decyzję, ponieważ warunki, czas i miejsce już się ku temu stworzyły! Zapraszam Cię na Podróż przez 4 Żywioły.

Alina Wajda