Maski w biznesie, Maski w życiu. - Polish Success Centre
Karmiczny wpływ na relacje, związki, miłość i duszę – część II
February 14, 2017

 

                         Maski – nasze cienie, różne typy osoboości, które nie należą i nigdy nie należały do nas. To imitacja naszej osoby, wytwór iluzji na potrzeby otaczającej nas na pierwszy rzut oka rzeczywistości, otaczających nas ludzi, społeczeństwa w celu koniecznej chęci akceptacji nas, dostosowania sie do potrzeb środowiska np. w pracy, w biznesie, w rodzinie praktycznie w każdym aspekcie naszeo życia.

Każdy z nas świadomie lub nieświadomie zakłada codziennie maske na siebie, na swoje zachowania, zakrywając swoje słabe lub też mocne strony.

Wiele razy zakładamy w na siebie maske tłumiąc w sobie coś co jest dobre, swój talent, pasje, coś co jest mocne i warte wyeksponowania szukające wszelkiej formy ekspresji. Jak i też zakrywamy rzeczy, które siedzą i kiszą się w nas, gnijące emocje lub dewastującą nas osobowość nie chcąc się skonfrontować z prawdą na swój temat.

 

Każda z tych masek jest niczym metalowy pręt w kratach więzienia, które zbudowałeś lub budujesz na codzień.

Tak tak tak więzienia ponieważ nie będziesz nigdy wolny dopóki nie zedrzesz z siebie tego co zostało stworzone przez lata. Wybudowane przez Ciebie, przez rodziców przez szkoły generalnie przez otoczenie. Przez media, mode, kulture najczęściej chłam, którym jesteśmy otoczeni na codzień w social media czy w telewizji w prasie w wielu magazynach.

 

Więc jaką maske Ty zakładasz każdego dnia….czym ona jest i kim wtedy jesteś Ty….

– Maske komedii zwalniającą z odpowiedzialnosci. Starasz sie byc zabawny po to aby uniknac wszelkiej formy konfrotacji z tym co jest w Tobie do poprawy lub do zmiany.

 

– Maska intelektualna, starając się imponować otoczeniu swoim wyszukanym słownictwem, wiedzą udajac kogoś kims być może nie jestes.

 

– Maska niewidoczności – ukrywajac sie przed każdym, ważnym momentem, w którym powinienś zabrać głos, powinieneś wyjść spoza szereg lub podjąć ważną decyzje bądź też wziąść odpowiedzialność przed którą uciekasz.

 

– Maska przedsiebiorczości, grając pseudo „biznesmana”. Dbając bardziej o to jak Twoja osoba jest odbierana przez otoczenie niż o to kim naprawde jesteś, Twoja prawda i jaka jest jej skuteczność.

 

Jest ich wiele jak i też one mają wiele odcieni, wiele kształtów i kolorów,

Oczywiście Twoje Ego Cie przekona że te maski dadzą Tobie jakikolwiek profit. Że spowodują że będziesz sie „KIMŚ” czuć. Że są potrzebne i że Cię wspierają. Że będzie Ci leipej z nimi na codzień, każdego dnia, tygodnia miesiąca. W każdej możliwej dostępnej sytuacji w życiu.

 

Jednak tak nie jest. One kreują kruchy sukces. Krótko terminowa ekscytacje, krótko dystansową atrape sukcesu. Tworzą coś czego tak naprawde nie ma. Coś co Tobie na dłuższy dystans nie służy. Raczej sieje w środku spustoszenie oraz niszczy drzemiący w Tobie potencjał – prawdziwy potencjał. Te maski reprezentują często piękny wypolerowany „zlew ze złotymi klamkami” – z pozatykanymi rurami.

Piekne wyglądające z zewnątrz elewacje budynku z majestatecznymi gzymsami, a w środku…spruchaniłe schody, podziurawiona podłoga i poprzepalana instalacja elektryczna oraz sypiący się tynk…

Nasza pracą jest odnalezienie tego co jest za tą maska, ponieważ za tą maską żyjesz Ty, Twoje prawdziwe Ja. Za tą maską żyje prawdziwy leader, manager, partner, przyjaciel, mąż, żona, rodzic, prawdziwy człowiek. Osoba której ambicje są krystalicznie czyste, a moc jest prawdziwa, jej wkład w rozwój życia jest arcymocny. Za tą maską znajduje się Twoja MOC, która jest podłączona bezpośrednio ze źródłęm Twojej istoty, z Twoim duchem, z tym co jest prawdziwe i nie ma potrzeby udowadniania swojej racji.

 

Jedna z nawiększych masek jaką zakładamy na codzień, to przeciętność. Norma która jest akceptowana w społeczeństwie.

Mentalność – na co mi wiecej.

Mentalność – nam nie trzeba.

Mentalność – aby do przodu

Przeciętność która przyjmujemy jako norme jednak, która blokuje, dewauluje i kurczy drzemiący w Tobie potencjał. Pamiętaj, że Twoja osobowość nie wzrośnie przez cokolwiek co jest przeciętne. Nie ma na to szans.

Nie pozwol sobie nigdy na bycie przecietnym – bo kiedy społeczeństwo mówi, że tak już jest, że to jest norma – to to zaprzecza wtedy Twojej indywidualności w momencie jeśli jest inaczej.

Naszym zadaniem  jest aby dostrzec pod swoja maska najmocnieszy mięsień sukcesu nazywający się indywidualnoscia. I aby ja rozpoznac zadaj sobie pytanie:

– jak powierzchowny handel / biznes / relacje prowadzisz przed innymi.

– jaki charakter, jaka osobowość adoptujesz w obecnosci innych ludzi.

– w jakim obszarze życia jestes inny dla innych, a gdzie jestes sobą ???

– w  jakich momentach jestes kimś dla wszystkich, a nikim dla samego siebie.

 

Jeśli zidentyfikujesz maske , finałowo zidentyfikujesz to co jest pod nią.

Znajdziesz tam swoją prawdę, ambicje, potencjal, kierunek w najbardziej wydajny sposob, twoj wkład w rozwój swojej istoty w najmocniejszy sposób.

Nigdy nie uwolnisz swojego prawdziwego potencjalu chowając się za swoimi maskami. Ponieważ maski, które myślisz że Cię chronią, wspierają, maski które nawet Cie opierzaja na pierwszy rzut oka….wcale tego nie robią. Tak naprawde one Cie trzymają w więzieniu, trzymają Cię w małym rozmiarze, trzymaja cie jako ktoś  dla innyh i nikt dla samego  siebie.

 

Zidentyfikuj swoje maski, a odnajdziesz swoja prawdziwa wielkośc oraz indywidualizm, w którym sie kryje twój prawdziwy, szczery potencjal który świat pragnie i potrzebuje ujrzeć.

 

Wiele przykładów masek które podałem wcześniej, nie były teorią a doswiadczeniami z mojego życia. Faktem o którym istnieniu nie mialem pojęcia, nie wiedziałem o tym i większość ludzi nie wie. Te maski, sytuacje w któych je mamy na sobie są niczym martwy punkt w dużym pojeździe. Kierowca TIRA nie widząc z boku motocyklisty, rowerzysty ponieważ znajdują sie w martwym punkcie, może ich przejechać, potrącić wyrządzić krzywde. Zakładając na siebie maske która Tobie nie służy na dłuższą mete, możesz nieświadomie krzywdzić, burzyć, dewstować coś co jest w życiu ważne i potrzebne. Często sa to bliskie osoby, może to być Twoja kariera, Twój biznes – przede wszystkim to jesteś Ty sam, niszczący siebie, sabotujący swój potencjał, który jest jednym z najistotniejszym elementem Twojej egzystencji tutaj na ziemi.

 

Odklejając od siebie poszczególne warstwy masek, zaczniesz odkrywać w sobie poszczególne warstwy Twojej prawdziwej osobowości i indywidualności. Twój prawdziwy rytm i styl.

 

 

Krzysztof Jaworski