Rozmowa z Pawłem Janem Mrozem - Polish Success Centre
Rozwój osobisty w Wielkiej Brytanii – skąd się bierze zainteresowanie tym tematem
August 21, 2015
Spotkajmy się na Goniec Polish Festival
August 28, 2015

 

  1. Jaka maksyma przyświeca Ci w życiu?

Mam kilka. Pozwolisz?

* Żyj odważnie, prosto z serducha i bądź uważny.

** Dwie racje nie mają racji bytu, chyba, że się ze sobą zgodzą. Nigdy nie masz racji, jeśli masz zawsze racje.

*** Siła i Serce

**** Kim jesteś? Kto obserwuje tego, kim jesteś? W czym zanurzony jest obserwator?

  1. Dlaczego wybrałeś drogę trenera, co najbardziej Cię pasjonuje w trenowaniu?

Czuję, że to bardziej droga mnie wybrała, niż ja wybrałem ją, haha. W dwa lata zjeździłem Indie wzdłuż i wszerz z jedną intencją, jednym pytaniem w głowie: “Co jest moim powołaniem w tym życiu?” Znalazłem odpowiedzi dotyczące moich talentów, wartości, tego, jest co dla mnie najważniejsze. Pod koniec wiedziałem, że podróż poznania siebie, którą odbyłem, jest czymś, do czego chcę zabierać innych ludzi i będę w tym naprawdę dobry. Pasjonuje mnie w tej drodze odkrywanie naszej prawdziwej natury, w której już jest wszystko to, czego często poszukujemy na zewnątrz.

zdjecia (11)

 

3. Czym jest rozwój osobisty dla Pawła Jana Mroza. Jak byś to wytłumaczył osobie, która nigdy tego terminu nie słyszała?

Wszystkie metody i techniki, które pomagają zrozumieć to, kim naprawdę jesteś. Bez tej wiedzy ludzie chodzą po świecie jak obłąkani. Wyobraź sobie wilka, który zapomniał kim jest, jaka jest jego prawdziwa natura. Rozwój osobisty niczego nie naucza, ma odkrywać to, co jest w naszym wnętrzu i tkwi w zapomnianym kącie, trochę zakurzone.

zdjecia (2)

4. Jakimi wartościami się kierujesz? 

Prawda, odwaga i miłość.

5. Czy bez rozwoju można być szczęśliwym i odnosić sukcesy w życiu?

Jeśli ktoś raz poczuł głód odpowiedzi na pytania o to, kim jest, jaki jest jego prawdziwy potencjał, to na podstawie doświadczeń wielu osób wiem, że bardzo trudno zawrócić z tej ścieżki i wrócić do nieświadomego życia. Istnieją dwa rodzaje szczęścia. Jedno jest warunkowe, zależne od czynników zewnętrznych i takie szczęście można osiągnąć bez rozwoju i dyscypliny, wystarczy realizować cele. Drugi rodzaj szczęścia jest bezwarunkowy, taki, który nie jest powiązany z żadnym obiektem fizycznym czy mentalnym. Nie jest też związany z tym, że coś, co wywoływało cierpienie, opuściło Ciebie, lecz z odnalezieniem naturalnego stanu Twojego umysłu. Szczęście bezwarunkowe, jak sama nazwa wskazuje, istnieje bez żadnych warunków i czynników, które miałyby je wywoływać. Jesteś połączony z tym, kim naprawdę jesteś. Nasz naturalny stan to bycie szczęśliwym… bez żadnego konretnego powodu! Podczas jednego z ostatnich szkoleń, uczestnik powiedział, że przyjechał tu, aby zbudować pewność siebie, a poznał prawdziwego siebie i uwolnił swoją prawdziwą naturę. Czasami poszukujemy w życiu niewłaściwych rzeczy, które ostatecznie i tak są w porządku, bo popchają nas dalej, do czegoś innego: tego, czego naprawdę poszukujemy w głębi siebie. Czym to jest? Uśmiecham się teraz szeroko do wszystkich, biorę głęboki oddech i pozostawiam to pytanie do odpowiedzi każdemu po swojemu.

  1. Jak widzisz branżę rozwoju osobistego w najbliższych 5 latach?

W moim poczuciu ogromna część ludzi gotowych przetransformuje się w stronę dużo większej głębi i duchowości, zwróci się również do tysiącletnich tradycji, szukając inspiracji i fundamentów dla rozwoju. Widzę coraz większe zainteresowanie wśród ludzi tym, co przywożę z Indii czy Ameryki Południowej i połączeniem tych naturalnych metod z odkryciami współczesnej nauki i zachodniego coachingu.

  1. Co robi Paweł w wolnym czasie? Czy posiadasz w ogóle wolny czas?

Podróżuje po świecie, spędza czas z ukochaną, synem i przyjaciółmi, tańczy, uprawia sztuki walki, medytuje. Kiedyś dużo czytał, a teraz raczej kontempluje bardzo uważnie wyselekcjonowane książki i teksty.

  1. W jaki sposób pokochać siebie, poczuć się wartościową osobą, uwierzyć w siebie?

Musisz zrozumieć przede wszystkim, że to nie tędy droga. Nie musisz nic robić, aby pokochać siebie, poczuć się wartościową lub uwierzyć w siebie. To jest Twój naturalny stan. Naturalny stan każdego człowieka to miłość, wartość i wiara. To, co jest konieczne, to wyjście z poziomu funkcjonowania umysłu, który wytwarza niemiłość, niewartościowość i niewiarę. To są iluzje i kłamstwa, które są częścią społecznego programowania tak długo, aż stały się częścią naszego umysłu. Na szczęście nasza prawdziwa natura jest zawsze z nami, wysoko ponad poziomem cierpienia.

 

  1. Paweł Jan MrózW jaki sposób dowiedzieć się, co jest moim ukrytym potencjałem?

Spojrzeć do środka. Kiedy szukamy czegoś na zewnątrz, szukamy tego na zewnątrz, kiedy szukamy czegoś w środku, kierujemy naszą uwagę do wewnątrz. Musisz poświęcić czas i energię, aby odbyć najważniejszą podróż swojego życia – podróż w głąb siebie. Nikt nie zrobi tego za Ciebie, nie da się tego zrobić na pół gwizdka. To jest droga, której trzeba oddać swoje serce i w tej podróży wszystkie Twoje dary i potencjał ujawnią się. Trzeba wejść na ścieżkę i pozostać na niej wystarczająco długo.

 

  1. Jaki jest najlepszy sposób, by zacząć żyć kierując się sercem, a nie głową?

Medytacja, taniec, poddawanie umysłu w wątpliwość i porządne zakochanie 😉

Jeśli zaciekawił Cię ten wywiad i sam trener, zapraszamy Cię na seminarium Droga Wojownika, które będzie mieć miejsce już 4 września. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj – http://www.polishsuccesscentre.com/droga-wojownika/