Czy jesteś w stanie stworzyć dochodową firmę, zaczynając od zera? - Polish Success Centre

Czy jesteś w stanie stworzyć dochodową firmę, zaczynając od zera?

Strefa Komfortu
July 26, 2011
Potęga transformacji – seminarium z uzdrowicielem
March 10, 2015

Nie musisz zastanawiać się nad tym pytaniem, ponieważ odpowiedź brzmi – TAK! Teraz zadam Ci drugie pytanie. Czy wiesz, jak to zrobić? Odpowiedzi mogą być różne. Natomiast, jeżeli tego jeszcze nie zrobiłeś, to istnieje prawdopodobieństwo, że w pewnych obszarach możesz się jeszcze rozwinąć.

Podobnie zrobili kiedyś ci, którzy teraz są bogaci. Pewien mądry człowiek powiedział, że skoro jedna osoba nauczyła się jakiejś umiejętności, to inni też mogą się tego nauczyć. To samo dotyczy pieniędzy. Jeżeli chcesz nauczyć się zarabiać pieniądze, zapytaj kogoś kto już je zarobił i wciąż je posiada.

Idąc dalej tym tropem – nie pytaj i nie ucz się zarabiania od kogoś, kto nigdy nie był i nie jest bogaty. To samo dotyczy umiejętności budowania dochodowych firm.

Od dziecka ten temat szczególnie mnie interesował. Twórcy firm byli moimi bohaterami od dziecka. Posiadanie firmy było moim celem od 7 klasy podstawówki. Kiedy Pani pytała kim będziemy, kiedy dorośniemy, ja odpowiadałem: będę biznesmanem. Zamiast lektur czytałem biografie bogatych ludzi, oglądałem ich w telewizji, marząc, że kiedyś też tak będę żyć. Nadal co roku z uwagą śledzę listę najbogatszych Polaków, Europejczyków oraz najbogatszych ludzi na świecie. Studiuję historie ludzi, którzy osiągnęli sukces finansowy. Poszedłem śladem tych przedsiębiorców i nadal nim podążam. Wyciągnąłem wiele cennych dla mnie lekcji i spisałem wnioski, które zainspirowały mnie do napisania tego artykułu, a nawet do stworzenia szkolenia na ten temat.

• Pierwszy, najważniejszy wniosek – Zdecydowana większość miliarderów z pierwszych miejsc rankingów to właściciele firm, następni w kolejce są inwestorzy i spadkobiercy.
• Drugi wniosek – Na liście najbogatszych ludzi świata nie ma pracowników.

Czy to zbieg okoliczności?

Wypisałem 55 wniosków z tych lekcji i sumienie wykorzystuję je prowadzeniu swoich firm. Wynajduję błędy w modelach, które tworzę i skrupulatnie je poprawiam. Traktuję niektóre firmy jako dźwignie finansowe, inne jako gwiazdy z potencjałem, a jeszcze inne jako dojne krowy oraz takie, które trzeba zamknąć lub sprzedać komuś, kto będzie widział w nich potencjał.

Dla wielu dźwignią finansowa, prowadzącą do bogactwa, jest innowacyjny pomysł na biznes i wcielenie go w życie. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Ale warto podjąć trud działania. Pytanie: jak to zrobić? Nawet uściślę to pytanie – jak to zrobić dobrze?

To znaczy – jak stworzyć dochodową firmę, dać klientom wartość dodaną, za którą Ci zapłacą, dać ludziom miejsca pracy, wygrać z konkurencją lub znaleźć nowe nisze, gdzie konkurencja nie istnieje? Na te pytania znaleźli odpowiedzi bogaci twórcy firm. Dzięki nim mamy postęp gospodarczy, ludzie mają pracę, a klienci mogą się cieszyć z produktów. Pytanie: czy jesteś gotów, aby stać się przedsiębiorcą przez duże P?

Moją misją jest inspirować ludzi oraz stwarzać im nieograniczone możliwości. Mam marzenie, że śladami najbogatszych ludzi na świecie pójdą młodzi polscy przedsiębiorcy. Więc wyciągam rękę do wszystkich, którzy chcą się nauczyć, jak założyć dochodową firmę, zaczynając od zera.