Najważniejsze przesłania z seminarium "Obudź swoją Duszę – Jak usłyszeć głos intuicji" - Polish Success Centre

Najważniejsze przesłania z seminarium “Obudź swoją Duszę – Jak usłyszeć głos intuicji”

Jak przestać być ciągle zmęczonym?
June 12, 2015
Obejrzyj spektakl w hołdzie wielkiej aktorce
June 15, 2015

Ewelina Stępnicka12 czerwca br. spotkaliśmy się z Eweliną Stępnicką, której nauczanie koncentruje się na tematyce duszy, którą niektórzy nazywają intuicją, a w języku angielskim your higher self. Jedna z uczestniczek seminarium spisała najważniejsze duchowe lekcje wyniesione ze spotkania, oto one.

O tym, jak usłyszeć głos intuicji

Trzeba się zatrzymać na chwilę i zapytać, “Kim ja jestem? Dla siebie samego?”. Należy pozbyć się szumu, czyli narzekania, obmawiania, krytykowania. Zapytaj siebie, “Gdzie idę wbrew sobie?”. Bądź ze sobą szczery. Powrót do domu odbywa się w ciszy. Wejdź w tę ciszę. Wiesz, kiedy wchodzisz w g***, wiesz, kiedy wchodzisz w bratki. Zacznij oczyszczać swoje życie z kłamstwa i żyć w prawdzie.

O stawieniu się do życia

Nie stawiamy się do życia, nie robimy tego, co ten wewnętrzny głos nam mówi, nie robimy tego, co wiemy. Gdy byliśmy dzieckiem to nie mięliśmy planu, pięć minut na trzepaku, cztery na zjeżdżalni. Będąc dorosłymi tak mało robimy nic dla siebie. Kierują nami dwie intencje – lęk albo miłość. Większość działań wywodzi się z lęku. Droga lęku, to walka o przetrwanie. Droga miłości to życie. Ludzie tacy jak Ghandi, Luther King, Matka Teresa czy Jezus, kiedy mówili “ja”, wiedzieli, co mówią. Oni stawili się do życia. Dla siebie. Pozwól sobie być. Pozwól innym być. Stawcie się do życia. Jeśli to zrobicie, wtedy lęk nie ma wstępu, nie ma wymówki “Nie jestem wystarczająco dobry.”

O naszej naturze

Każdy z nas, ma swoją naturę. Tylko my wstawiliśmy ją do szafy. Rzucimy jej czasem sukienkę z H&M i myślimy, że to jej wystarczy. Wszystko, co myślicie na swój temat, jest najczęściej tylko opinią innych ludzi. Większość rzeczy, w które wierzymy nie jest nasza. Nauczcie się siebie. Nie ma takiej drugiej osoby jak Ty we wszechświecie. Każdy z Was ma swoją piosenkę do zaśpiewania.

staw sie do zycia


O tym, że jesteśmy cudem do odkrycia

Jesteśmy jak piękny pałac. Wszystko jest w nas wyjątkowe. Wdzięczność jest magiczna. Podziękowanie za to, co jest dobre w życiu zmienia percepcję, wiesz już, że jesteś cudem. Wybaczenie, akceptacja, szczerość, wdzięczność, samoobserwacja, to klucze do pałacu, którym jesteście. Ty jesteś cudem do odkrycia, a nie problemem do naprawienia.

O zmianie

Czy chcecie być zmianą, którą chcecie widzieć we wszechświecie? Musicie się stawić. Nikt za Was tego nie zrobi. To w Was jest moc. Nikt tak nie posprząta Waszego bałaganu, jak Wy sami. Uzależnieniem naszego społeczeństwa jest cierpienie. Jeśli robicie to, czego nie lubicie, nauczcie się to kochać, a miłość otworzy drzwi do nowych możliwości. Nie musicie zmienić wszystkiego na raz i idealnie. Zaśpiewajcie swoją melodię w swoim tempie.

 

 

O wyborze

Masz 100% kontrolę nad swoją reakcją. Można zabrać człowiekowi wszystko, ale nie można odebrać mu prawa do reakcji na to, co go spotyka.

Każda emocja żyje 30 sekund i pojawia się, aby nam coś przekazać. To od nas zależy, czy ją zaprosimy i ugościmy. Jeśli jest negatywna, nie musimy jej zapraszać na kanapę, polewać wina i kazać zostać na noc albo zamieszkać z nami, bo zniszczy nam życie…