Relacja z webinaru Jak zrozumieć i pokonać stres z Arturem Sołtysem - Polish Success Centre

Relacja z webinaru Jak zrozumieć i pokonać stres z Arturem Sołtysem

Spotkanie networkingowe PSC już 15 lipca!
July 8, 2015
PSC + Pozytywni.co.uk = Networking
July 22, 2015

Artur Sołtys, hipno- i energoterapeuta i uzdrowiciel od wielu lat zajmuje się pomaganiem innym ludziom wykorzystując techniki, dzięki którym możliwe jest zapanowanie nad umysłem.

W czerwcu br. miał miejsce webinar z Arturem pt. Jak zrozumieć i pokonać stres.
Zapraszamy do zapoznania się z poniższą relacją z tego wydarzenia albo do obejrzenia lub odsłuchania webinaru.

„Stres  zazwyczaj połączony jest z lękiem” – takimi oto słowami Artur rozpoczął swoje szkolenie online dla ponad 200 osób.

„Jeśli cokolwiek masz z tego webinaru wziąć dla siebie, to zapamiętaj tę jedną rzecz: każda emocja, która w Tobie się pojawia i zostaje, jest przez Ciebie kreowana, czy Ci się to podoba, czy nie. Ty to wszystko kreujesz poprzez podświadome wybieranie odpowiedniej oceny sytuacji.” Wystarczy zmienić naszą interpretację sytuacji, a stres ustąpi.

Żyjemy w czasach, w których nasze życie ukierunkowane jest na sukces i produktywność. Chcemy podnieść jakość swojego życia i bardzo często gubimy się w tym wszystkim, w natłoku oczekiwań, którymi jesteśmy bombardowani z każdej strony. Lęk i stres to niestety dwa najwięksi wrogowie współczesnego człowieka.

Statystyki są przerażające. Aż 85% populacji odczuwa stres każdego dnia i właśnie dlatego, coraz potrzebniejsza staje się wiedza na temat radzenia sobie z nim.

Stres wcale nie musi być niekorzystny, ponieważ odpowiednia jego ilość ma za zadanie nam pomóc.

Eustres to stres, który nam pomaga, jest krótkotrwały, mobilizuje nas do działania. Dystres natomiast, to stres przewlekły, który nam nie służy, z którym nie potrafimy sobie poradzić, a czasem nawet, wcale nie zdajemy sobie z niego sprawy.

Co dzieje się z organizmem, gdy odczuwamy stres? M.in. następuje wyostrzenie zmysłów, jesteśmy bardziej wrażliwi na bodźce, rozszerzamy źrenice, mamy przyspieszoną akcję serca, podwyższa się ciśnienie i przyspiesza oddech.

Artur podkreślił, że trzeba pamiętać o tym, że aby pojawiła się emocja związana ze stresem, musi pojawić się jakaś konkretna przyczyna, a tą przyczyną jest zawsze myśl, którą mamy w danym momencie w głowie.

I tutaj nasuwa się pytanie: jak to się dzieje, że stawiając dwie osoby w tej samej sytuacji, jedna z nich będzie się bardziej stresować a druga mniej? Artur w odpowiedzi na to pytanie wymienił kilka czynników takich jak: nasze dzieciństwo, życie prenatalne, geny i matryca energetyczna rodziny, rodzice, środowisko, różne sytuacje w życiu, które wcześniej doświadczyliśmy, czyli  jak byliśmy wcześniej programowani.

Jak zminimalizować poziom odczuwania stresu w swoim życiu? – Takie pytanie zostało zadane prowadzącemu szkolenie na czacie.

Odpowiedź Artura brzmiała – Przede wszystkim przez obserwacje, nauczenie się bycia tu i teraz. Aż 99% czasu nie jesteśmy w pełni tu i teraz, czyli działamy automatycznie.

Jak jeszcze pokonać stres? Artur wymienia:

 • poznaj siebie (Sokrates)
 • weź odpowiedzialność za swoje emocje i reakcje
 • bądź uważny
 • wykorzystuj techniki pracy z podświadomością (hipnoza i autohipnoza)
 • akceptuj, nie ma żadnych problemów, są tylko wyzwania
 • utrzymuj dobre relacja z bliskimi
 • na bieżąco rozmawiaj z bliskimi o napięciu, które się pojawia
 • miej ruch fizyczny
 • przebywaj w kontakcie z naturą
 • zdrowo się odżywiaj
 • słuchaj muzykę, którą lubisz lub która Cię relaksuje
 • stosuj medytację i kontemplację
 • podążaj ścieżką serca, czyli żyj w zgodzie ze swoją naturą, a nie wbrew niej

Artur zwrócił również uwagę na to, aby nie wpadać w pułapkę, głoszoną przez wielu coachów wywodzących się z nurtu new age, którzy mówią, że jeśli będziesz pozytywnie myślał, to wszystko będzie super. Trzeba zauważać rzeczywistość, w tym nasze myśli i emocje i podejmować konkretne działania przybliżające nas do naszych celów.

W trakcie webinaru Artur przedstawił również konkretne techniki, dzięki którym można pozbyć się stresu. Oto one:

 • usiądź, zamknij oczy i wyobraź sobie tę stresującą sytuację jako zabawną, np przerysowaną
 • wyobraźcie sobie siebie w przyjemnym miejscu, np. na plaży, a pojawi się dystans do sytuacji.

Artur przekazał uczestnikom bardzo dużo praktycznej wiedzy. Słowa, które mi osobiście utkwiły w pamięci to, to, że myśli kreują emocje, a emocje, te negatywne, wpędzają nas w ciemność.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, zapraszam na warsztat “Uwolnij moc umysłu – Ścieżka serca – Otwórz swój pełny potencjał” z Arturem, który odbędzie się 18 lipca o godzinie 10:00 w St Mary’s At Finchley, 26 Hendon Lane, Finchley, London N3 1TR. Tematem będzie to, jak uwalniać swój umysł z negatywnych programów, które blokują nasz sukces, szczęście i bogactwo oraz jak odkrywać i podążać ścieżką naszego serca.

Kliknij link http://www.polishsuccesscentre.com/uwolnij-moc-umyslu/ aby zarezerwować miejsce.

Monika Radomska