Wojownicy w Londynie

Wojownicy w Londynie – relacja z seminarium Pawła Jana Mroza

Samoocena, ego i lęk – rozmowa z Adamem Dębowskim, psychologiem, coachem i biznesmenem o wychowaniu siebie
September 29, 2015
PSC Networking wraca do Manchesteru
September 29, 2015

Pierwsze powakacyjne wydarzenie PSC wypełniło po brzegi salę londyńskiego hotelu. Nic dziwnego – seminarium prowadził jeden z najpopularniejszych polskich coachów, Paweł Jan Mróz. Swoje wystąpienie poświęcił temu kim jest i jak żyje współczesny Wojownik.

„Na czym polega Droga WoDroga Wojownikajownika? Nie jest to droga walki, lecz samodyscypliny, poznawania siebie, odwagi do spotkania z samym sobą, swoim światłem i swoją ciemnością. Droga Wojownika to droga budowania swojej wewnętrznej siły, przejęcie kontroli nad własnymi emocjami i umysłem”.

Paweł okazał się być wyjątkowo charyzmatycznym trenerem, który snując historie ze swojego życia i podróży w dalekie kraje dzielił się mądrością na temat życia, natury ludzkiej, szczęścia i sukcesu.

„Najlepszym szkoleniem jest twoje życie, problemy, które masz”. – mówił Paweł podczas seminarium. „Czy człowiek narzekający jest w swojej sile? Nie! Dopóki nie spotkasz się z doświadczeniem swojej siły, skąd masz Droga Wojownikawiedzieć jak jesteś silny? Spakuj plecak, podróżuj, zdobądź doświadczenie na temat tego jaki jesteś”.

Popularny szkoleniowiec podczas londyńskiego seminarium wiele mówił o iluzji umysłu oraz tego, jak z niej wyjść, o potrzebie odpowiedzenia sobie na pytania takie jak kim jestem i czego chcę oraz na temat prawdziwej natury człowieka.

Jesteśmy czymś dużo więcej niż umysłem i emocjami. Jesteśmy przestrzenią, w której funkcjonuje umysł i emocje. Obserwuj to, co się pojawia w Twojej głowie i nie reaguj. Gdy usłyszysz coś w umyśle, zapytaj się: „Czyżby”? To piękny moment, gdy przestajesz wierzyć w to, co pojawia się w Twoim umyśle. Umysł jest szalony. Absurdy umysłu nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a mają na nas ogromny wpływ. Rzeczy, które pojawiają się w umyśle, zazwyczaj się nie realizują. Nie jesteś swoim umysłem. Jeśli urodziłbyś się w Papui Nowej Gwinei byłbyś innym człowiekiem. Twój umysł to oprogramowanie, które mówi nam co jest dobre, a co złe, jak postępować, a jak nie. Umysł to sen, z którego możemy się przebudzić”.

Paweł podczas seminarium oprowadzał słuchaczy przez krainę opowieści i legend, a jak powszechnie wiadomo w tradDroga Wojownikaycyjnych legendach kryje się prawdziwa mądrość. Słuchacze otrzymali przy okazji sporą dawkę wiedzy niezbędnej dla poprawy swojego komfortu życia i do spełnienia samych siebie.

Dwugodzinne seminarium Droga Wojownika zakończyło się wspólną medytacją i śpiewami.

Nie pozostaje nic innego jak wyczekiwać kolejnego seminarium Jana Pawła Mroza w Wielkiej Brytanii 🙂

Relacja z seminarium powstała przy współpracy z Jakubem Mikołajczykiem.