Dr House psychologii biznesu i rozwoju osobistego - rozmowa z Adamem Dębowskim - Polish Success Centre

Dr House psychologii biznesu i rozwoju osobistego – rozmowa z Adamem Dębowskim

Z diabelskim uśmieszkiem o naszych marzeniach
February 1, 2016
Stać nas na więcej, czyli o Obywatelu Świata raz jeszcze
February 2, 2016

Change Value Process Internal brzmi tajemniczo, a do tego jest zapowiadane nie jako szkolenie, warsztat czy seminarium, lecz… proces. Czym od zwykłych szkoleń różni się przygotowane na 5 marca CVPI?

Change Value Process to nazwa metody, według której pracuję. Jest to najefektywniejsza formuła zmiany, jaką do tej pory pracowałem. Po 10 latach własnego rozwoju, zmian, łączenia różnych metod, wiedzy, filozofii stworzyłem koncepcję, która jest powtarzalna, mierzalna, konkretna i daje efekty. Jeśli przejdziesz przez wszystkie kroki, masz gwarancję zmiany. Główny tytuł szkolenia, które odbędzie się 5 marca w Londynie brzmi Dokonaj zmian w życiu – CVP Internal. Internal, czyli zajrzenie w głąb, do siebie, aby przygotować się do zmian. Założenie procesu jest bardzo istotnym elementem w CVP. Nie chodzi o to, aby się szkolić, aby ćwiczyć, ale uruchamiać procesy zmian. Oczywiście na wielu szkoleniach, spotkaniach, coachingach możemy dokonywać zmian, procesy mogą się uruchamiać.

CVP jako metoda oraz samo spotkanie 5 marca jest tak projektowane, aby osoby krok po kroku przechodziły przez zmianę. I co ważne, aby uczestnik mógł od razu tę zmianę wcielać w życie podczas spotkania i tuż po. Dostaje do ręki narzędzia, dzięki którym może później sam pracować ze sobą.

Czy blokady tkwiące w podświadomości rzeczywiście mają tak duży wpływ na życie zawodowe? Może da się je “ominąć” dzięki dużej dawce motywacji i pozytywnemu nastawieniu?

Blokady w podświadomości mają ogromne znaczenie. Problem polega na tym, że często ich nie widzimy, ponieważ są “ukryte” w tzw. cieniu, czyli takiej przestrzeni naszej psychiki, którą potocznie nazwiemy “piwnicą”, do której wrzucone są wszystkie nieprzepracowane aspekty nas – te pozytywne i negatywne.

Czy można je ominąć pozytywną energią? Na chwilę tak. Ale to jakby próbować zakryć żółtą lub czerwoną lampkę, która się wyświetla na panelu w samochodzie lub zgłośnić pozytywną muzykę, aby nie słyszeć jak silnik piszczy albo prycha. Czy to coś da? Tak, do czasu. Jestem znany z tego, że poruszam tematy, które wpływają na wszystkich, ale mało kto o nich mówi. Dotykam tematów niełatwych, ale jednych z najważniejszych.

W pewnym momencie kręcimy się kółko. Nie możemy przebić się przez problemy. Nie możemy wejść na wyższy poziom – zarobić więcej, mieć stały związek, awansować, poprawić swoją sytuację. Dlaczego? Bo możemy rozwijać się do pewnego momentu. Ale jeśli nie dokonasz zmiany na głębszym poziomie, nie przejdziesz dalej.

Jeśli nie przejdziesz dalej, zaczną kumulować się problemy. To tak jakbyśmy chcieli przepłynąć z jednego jeziora do drugiego, ponieważ w tym pierwszym jest brud i zdechłe ryby. Ale nie udaje się. Nie tylko zostajemy w bagnie, ale zaczyna nas ono zalewać i wchłaniać. Tak jak gromadzą się nierozwiązane problemy w rodzinie. Przez pierwsze święta jest względny spokój, ale w pewnym momencie wszystko się wylewa.

Zawodowo brak wejścia na kolejny poziom prowadzi do pogarszania się sytuacji finansowej. Albo rozwijasz swoją karierę i biznes albo tracisz. Nie ma możliwości bycia w stałym punkcie przez dłuższy czas.

Adam DębowskiJako ekspert od podświadomości pracujący z najwyższą kadrą menedżerską pewnie nieraz spotykałeś się z przypadkami, kiedy czyjaś kariera zawodowa lub życie osobiste szły w zupełnie niewłaściwym kierunku właśnie z powodu blokad tkwiących w podświadomości. W jaki sposób Twoi klienci uświadamiają sobie istnienie tych blokad?

Praca z cieniem, podświadomością i obszarami, które wpływają na wszystkich, a nikt o nich nie mówi to moja pasja. Jeden z klientów nazwał mnie: dr House psychologii biznesu i rozwoju osobistego. Nie ze względu na zbliżony charakter, ale umiejętność widzenia więcej. Moje doświadczenie oraz metoda CVP pozwala na diagnozę blokad. Jest to proces składający z konkretnych kroków. W skrócie – trzeba zrozumieć na początku ideę blokad i podświadomości, zrozumieć jak powstają te blokady i dlaczego każdy na pewnym etapie je ma. Zacząć różnymi pytaniami i narzędziami poszukiwać, aby nazwać precyzyjnie. Ale nie chodzi o nazwanie: mam problem z pewnością siebie, moją blokadą jest to, że nie mam pieniędzy. Chodzi o zajrzenie “pod kopułkę”, aby zlokalizować prawdziwe źródło. Potrzebujemy krok po kroku zwiększać świadomość siebie, swoich cech, emocji i zachowań. Musimy lepiej zrozumieć siebie, jacy jesteśmy, jak podstępujemy i dlaczego. Jednocześnie praca nad kontaktem z podświadomością jest kluczowa – czyli jak rozumiemy to, co dzieje się w nas głębiej.

Często osoby mówią: “mam x, y, z, ale czegoś brakuje i nie czuję szczęścia.”, “robię wiele rzeczy, staram się, ale ciągle mam pod górkę, ciągle nie wychodzi”. Ludzie widzą tylko efekt, negatywne konsekwencje, ale nie mają pojęcia co dzieje w środku.

To tak jakby cały czas gasić pożary w fabrykach i nigdy nie dowiedzieć się, że w fabrykach ciągle jest popełniany ten sam błąd: palacze palą przy zbiornikach z paliwem albo urządzenia się przegrzewają, ponieważ jest zbyt duże obciążenie.

CVPI to także rozwinięcie w sobie najwAdam Dębowskiażniejszych w biznesie cech i kompetencji. Jak wiadomo, jesteś
nie tylko coachem i psychologiem biznesu, ale z biznesem masz także bezpośrednią styczność będąc właścicielem lub wspólnikiem w trzech firmach. Co praktyka, a nie teoria mówi Ci o przebiciu się w świecie biznesu? Kto może osiągnąć w nim prawdziwy sukces?

Każdy może osiągnąć sukces pod warunkiem, że ma odpowiednie cechy, kompetencje i umie zarządzić emocjami swoimi i innych. To tzw. CEK: cechy, emocje, kompetencje. Jako praktyk biznesu widzę jak brak odpowiednich “CEKów” sprawia, że sam stałem w miejscu albo jak inni kręcili się w kółko. Dlatego CVP jest czystą praktyką. Możemy mieć systemy, modele, ludzi, pomysły, ale w pewnym momencie dochodzimy do szklanego sufitu, ściany i nie możemy iść dalej. Aby móc się przebić musimy spojrzeć na swoje cechy rok w rok na nowo podejmować decyzję co teraz trzeba zmienić. Świat się zmienia, wszystko się zmienia. Jeśli nie zmieniasz swoich cech, będzie Ci coraz trudniej.

Jedni nie potrafią wziąć odpowiedzialności, inni zbyt dużo biorą na siebie. Jedni nie umieją być kreatywni, inni mają kreatywności zbyt dużo i nie wdrażają nic. W CVP diagnozujemy na czym musisz się skupić i znajdujemy sposoby na zmianę.

Jeżeli zainteresował Cię ten wywiad, pamiętaj – 5 marca Adam poprowadzi w Londynie szkolenie Dokonaj zmian w życiu – Change Value Process Internal.

Kup bilet na szkolenie>>> http://www.polishsuccesscentre.com/change-value-process-internal/